מטרת העל של רפואת שיניים הינה לשמור על השיניים במצב תקין ולמנוע הידרדרות שיכולה להוביל לטיפולים מורכבים יותר. 

בדיקה תקופתית אצל רופא שיניים

בבסיסו של הטיפול המשמר עומדת המניעה – הקפדה על צחצוח תדיר ונכון, ביקור תקופתי אצל רופא השיניים אחת לשישה חודשים ושימת דגש על מצב השיניים בכל עת. בשמירה על רוטינת טיפול קבועה באפשרותכם למנוע טיפולים פולשניים בעתיד ולהבטיח לעצמכם שיניים בריאות ויפות לאורך זמן.

טיפול אצל שיננית

טיפול אצל שיננית מבוצע אחת למספר חודשים, בהתאם למצב פה המטופל, ועל פי קביעת הרופא המטפל והמלצת השיננית. הטיפול אורך כחצי שעה.
הטיפול כולל הסרה מכנית של רובד ואבנית שהצטברו על השיניים ועוזר בשמירה על בריאות השיניים והחניכיים, הסרת כתמים (של מזון, קפאין, יין וכ”ו), שיפור בנזקי עישון וריח פה רע.
בנוסף, הטיפול כולל הדרכה להיגיינה אורלית נכונה, תוך מתן דגש למוצרים נוספים בהם המטופל צריך להשתמש על מנת לשמר או לשפר מצב קיים.

הקצאת שורשים (“ניקוי עמוק”)

טיפול המבוצע תחת אלחוש, ומטרתו להפחית נזקים של מחלות חניכיים פעילות, או להסרה של אבנית תת חניכית עמוקה שהצטברה במרוצת הזמן.

לרוב מתבצע במספר פגישות בעקבות הצורך באלחוש אזורים בפה.

שחזורים ישירים (“סתימות”)

הטיפול במוקדי עששת (“חורים”) מבוצע על ידי רופא השיניים לפי הצורך, ותדירות הטיפול תלויה בין היתר בתזונת המטופל ושמירה על הגיינה אורלית נכונה.

2 סוגי חומרים לשימוש בשחזורים ישירים

  • אמלגם – “סתימה כסופה” – חומר ותיק, יעיל ואמין. חסרונו במראהו האסתטי.
  • חומרים מרוכבים – קומפוזיט – “סתימה לבנה” – שחזור אסתטי, בעל מערכת קישור לחומר השן המאפשרת תמיכה בקירות דקים והורדה מופחתת של חומר שן. החומר רגיש מאד לטכניקת הביצוע ולכן נדרשת מיומנות טובה של הרופא.

סד לילה

סד לילה נועד למטופלים הסובלים מהידוק וחריקת שיניים (ברוקסיזם)
תופעה זו משפיעה על אחד או יותר ממרכיבי מערכת הלעיסה – שרירים, שיניים ומפרק הלסת, גורמת לרגישות גבוהה, כאב, שחיקת שיניים, קליקים במפרק והגבלה בפתיחת הפה.
הסד מבוצע בהתאמה אישית לפי מספר אפשרויות: סד רך, סד קשיח או סד חצי קשיח.
במקרי שיקום גדולים עם הפרעה זו, הסד נדרש כטיפול משלים וחיוני לשימור התוצאה.

מרכז רשף לרפואת שיניים © 2024. All rights reserved.

ראשון, שני - 18:00 - 08:30
שלישי,רביעי - 20:00 - 08:30
חמישי - 16:00 - 08:30
שישי - 12:30 - 08:00

האתר נבנה ע"י Modern Media by Noa Franko

נגישות